Kasa Stefczyka podlicza zyski: zarobiła już 15 mln zł

Kasa-Stefczyka-podlicza-zyski:-zarobiła-już-15-mln-zł

SKOK-i nie miały ostatnio dobrej prasy i nic dziwnego, skoro ich sytuacja finansowa nie wygląda zbyt dobrze. Na tym tle Kasa Stefczyka chce się wyraźnie odróżnić i podlicza zyski, chwaląc się, że zarobiła już 15 mln zł w pierwszej połowie zeszłego roku.

W reklamach możemy usłyszeć, że „są banki, są SKOK-i i jest Kasa Stefczyka”. Nie bez powodu ten ostatni podmiot we własnej akcji marketingowej za wszelką cenę wystrzega się używania nazwy „SKOK”. Po bankructwie SKOK-u Wspólnota i SKOK-u Wołomin oraz trudnej sytuacji innych kas spółdzielczych, Stefczyk robi co może, żeby zachować wiarygodność na rynku. Wiadomo przecież, że zła sytuacja innych SKOK-ów rzutuje negatywnie także na pozostałe podmioty tego typu, funkcjonujące na polskim rynku finansowym.

Jakich by jednak zabiegów marketingowych nie dokonywała Kasa Stefczyka, jest SKOK-iem i to największym w całej grupie kas. Na koniec czerwca 2014 roku Stefczyk osiągnął zysk ponad 15 mln zł. Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale było to jedynie 4,1 mln zł. Jeszcze w maju było to blisko 10 mln zł. To tyle, ile wyniósł zysk SKOK-u w całym roku 2013, zatem widać wyraźną progresję. Okazuje się, że aktywa Kasy Stefczyka to ponad 7 mld zł, a SKOK chwali się wysokim współczynnikiem wypłacalności.

Kasa Stefczyka funkcjonuje na rynku od 20 lat, a jej członkami jest obecnie ponad 900 tys. osób. Do 2010 roku kasa funkcjonowała pod nazwą SKOK Stefczyka. Dziś posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. W przeszłości Kasa Stefczyka była wielokrotnie nagradzana. W 2011 i w 2012 roku została uznana za najlepszy SKOK, a wcześniej był m.in. złoty Laur Klienta.

Warto jednak przypomnieć, że prezes Stefczyka, Andrzej Sosnowski, znalazł się w gronie siedmiu innych managerów SKOK-ów, których Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła zatwierdzenia z powodu nieodpowiedniego zarządzania kasami. Według komunikatu Kasy Stefczyka, nie wpłynęło to w żaden sposób na funkcjonowanie tej instytucji.

Rzeczywiście, na tle innych SKOK-ów Kasa Stefczyka całkiem dobrze sobie radzi. W tej chwili największe problemy związane są z wizerunkiem. Stąd właśnie chęć odróżnienia się od innych SKOK-ów. Kasa Stefczyka stawia na podkreślanie swojego profesjonalizmu, prezentowanie swoich najlepszych produktów finansowych.