Podpowiadamy nowym firmom, gdzie można dostać kredyt na samochód

Podpowiadamy-nowym-firmom,-gdzie-można-dostać-kredyt-na-samochód

Nowe przedsiębiorstwa zazwyczaj największe trudności napotykają na samym początku swojej przygody z biznesem, kiedy pomoc ze strony banków wydaje się być znikoma. Jak dostać kredyt na samochód dla swojej firmy?

Nie da się ukryć, że rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością pełnego przeorganizowania swojego życia i skupienia całej uwagi na firmie. Wiele dodatkowych wydatków może sprawić, że nie poradzimy sobie bez zaciągnięcia odpowiedniego kredytu. Niestety okazuje się, że na rynku nie ma zbyt wielu ofert dla młodych przedsiębiorców.

Bariery kredytowe

Największą trudnością związaną z zaciągnięciem kredytu przez nową firmę jest jej krótki staż na rynku. Z punktu widzenia banku nie daje to wystarczających informacji dotyczących płynności finansowej i wiarygodności kredytowej klienta. Z tego powodu większość ofert mówi o minimalnym stażu firmy na rynku, a ten nierzadko przekracza 12 miesięcy. Do tego wszystkiego trzeba dodać przychody w odpowiedniej wysokości, brak jakichkolwiek zaległości w rozliczeniach z kontrahentami i urzędami, a także dobre perspektywy na przyszłość.

Na szczęście istnieją banki, które zdają sobie sprawę z potrzeb nowych firm i wiedzą, że prawidłowe funkcjonowanie bez odpowiedniego wyposażenia, w tym samochodu, jest praktycznie niemożliwe.

Gdzie szukać pomocy?

Najatrakcyjniejszą ofertę może nam przedstawić Idea Bank, który skredytuje zakup samochodu dla firmy, nawet jeśli wniosek złożymy w pierwszym dniu rozpoczęcia swojej działalności. Maksymalna wysokość kredytu zależy od negocjacji z bankiem, jednak można ubiegać się nawet o kwotę stanowiącą 135 proc. wartości pojazdu. W całej procedurze kredytowej nie będzie trzeba się martwić o zaświadczenia z ZUS i US, a kredytowanie może objąć również pojazdy poleasingowe oraz specjalistyczne. Profil działalności firmy i jej potrzeby nie powinny być żadną barierą.

Nie można jednak zapominać o zabezpieczeniach, które zawsze będą wymagane w przypadku firm z nieudokumentowaną historią, a w zasadzie z brakiem historii. W przypadku Idea Banku i kredytu samochodowego, tradycyjnie zabezpieczeniem będzie kredytowany pojazd. Inne rodzaje kredytów mogą jednak wymagać zupełnie innych zabezpieczeń.