czy kredyty ratują firmy przed bankructwem?

Ratują firmy przed bankructwem kredyty banki firmy Ostatnio największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się nie kredyty inwestycyjne, nie na rozwój firm ale kredyty obrotowe, a najlepiej jak są to kredyty obrotowe w rachunku bieżącym.

I o takie kredyty firmy mogą się starać w bankach a najlepiej w bankach które prowadzą interesy finansowe firmy. Wówczas bank ma wgląd do finansów firmy i wie na jaki limit kredytowy może sobie pozwolić. Bowiem to nie jest tak że przedsiębiorca idzie do banku i prosi o taki czy inny limit kredytowy dla swojej firmy i bank od razu zgadza się i podpisują umowę. Trzeba bowiem wiedzieć że kredyty obrotowe w rachunku bieżącym są możliwe ale banki wcale nie muszą takiego kredytu przyznawać. Limit jaki przyznaje firmie to decyzja banku. Ale jeżeli firma już dostanie taki kredyt to często ratuje on firmie życie.

Kredyt taki można wydać na różne cele przede wszystkim na cele bieżące takie jak na przykład zakup środków produkcji, zrobienie zapasów, modernizację linii produkcyjnej czy też na inne bieżące cele. Często taki zastrzyk gotówki sprawia że firma odzyskuje płynność finansową. No więc banki mają w swoich ofertach kredyty obrotowe w rachunku bieżącym ale w tym przypadku firmy raczej nie będą przebierać w ofertach bowiem mogą o takie kredyty starać się tylko w bankach w których maja założone konta bankowe. Z pewnością warto też sprawdzić ofertę idea banku, który założony jest specjalnie do współpracy z przedsiębiorstwami i na przykład kredyt obrotowy w idea banku może sięgać nawet miliona złotych. Jest to jak na nasze warunki dość pokaźna kwota i prawdopodobnie jest to możliwe dzięki wsparciu unijnemu. Taki kredyt w idea banku możliwy jest ponoć bez żadnych zabezpieczeń i dla nowych firm również. Można również starać się o kredyt ratalny albo kredyt w rachunku bieżącym.

Oczywiście o ten ostatni przedsiębiorca może się starać jeżeli ma w tym banku założone konto firmowe. Jednakże najlepiej wszystko dokładnie sprawdzić na miejscu.