Ranking ubezpieczeń na życie z funduszem: podsumowujemy 2015 rok

Ranking-ubezpieczeń-na-życie-z-funduszem:-podsumowujemy-2015-rok

Tradycyjnie koniec roku to czas podsumowań i rankingów. My wzięliśmy pod lupę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Oto nasz ranking, który podsumowuje rok 2015.

Polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym wybierane są nie dla samej ochrony ubezpieczonego, ale ze względu na potencjalne zyski, jakie może osiągnąć. Tego typu polisy to specyficzna konstrukcja produktu o charakterze ochronno-inwestycyjnym. Mówiąc o ochronie, warto jednak pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego warto dokładnie przeanalizować warunki takiego ubezpieczenia z UFK.

Ranking najlepszych ubezpieczeń z UFK

Nasze zestawienie przygotowaliśmy, biorąc pod uwagę takie aspekty, jak minimalny wiek klienta, wysokość miesięcznej składki, częstotliwość płacenia składki, tego, czy istnieje możliwość zawieszenia składki i kiedy można to zrobić, czy można nadpłacić składkę lub dokonać jej indeksacji.

Lp.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie na życie z UFK

Ranking ubezpieczeń z UFK: 2015

1.

AXA Życie

Złoty Środek

2.

Warta

Diamentowa Przyszłość

3.

Nationale Nederlanden

Sposób na Przyszłość

4.

Aviva

Nowa Perspektywa

5.

Ergo Hestia

Grand Duo

6.

Compensa

Compensa Perspektywa

7.

PZU Życie

PZU Cel na Życie

8.

MetLife

MetLife Invest 2.0

AXA na czele

Bezkonkurencyjna okazała się oferta AXA Życie, która najlepiej dostosowana jest do rzeczywistych potrzeb klienta. Warto zauważyć, że jest to oferta dość elastyczna i można wykupić dodatkowe ryzyka, jak śmierć, trwały uszczerbek na zdrowiu, nieszczęśliwy wypadek czy poważna choroba.

Warto również zwrócić uwagę na kwestie inwestycyjne, dostępne w ramach polisy oferowanej przez AXA Życie. Tutaj ubezpieczyciel udostępnia 4 opcje inwestowania oraz 18 funduszy inwestycyjnych, także zagranicznych. Nie bez znaczenia jest także łatwy dostęp do oferty przez Internet oraz urządzenie mobilne. W ten sposób można nie tylko wydawać odpowiednie dyspozycje inwestycyjne, ale także analizować historię operacji. Na tle innych towarzystw ubezpieczeniowych AXA wypadła najkorzystniej również dlatego, że wymagała niższych składek, nie było problemu z ich zawieszeniem, a do tego produkt Złoty Środek jest kompleksowy, przejrzysty, wyraźnie nakierowany na klienta, a nie tylko na zysk towarzystwa ubezpieczeniowego.