Tanie kredyty na samochód w zasięgu ręki. Wystarczy wiedzieć, jak szukać

Tanie-kredyty-na-samochód-w-zasięgu-ręki.-Wystarczy-wiedzieć,-jak-szukać

Zakup samochodu wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Koszty są zazwyczaj na tyle duże, że nie wystarczy sięgnąć po oszczędności i trzeba się posiłkować kredytem samochodowym. Podpowiemy, jak wyszukać najkorzystniejszą ofertę.

Zakup samochodu możemy sfinansować na wiele sposobów. Nie tylko kredyt samochodowy można przeznaczyć na kupno auta. Mamy do wyboru także pożyczkę gotówkową, leasing, a nawet pożyczkę hipoteczną.

Pożyczki gotówkowe są jednak kosztowne, leasing wymaga wkładu własnego, a do pożyczki hipotecznej potrzebna jest nieruchomość. W wielu przypadkach okazuje się, że to właśnie kredyt samochodowy jest najlepszym rozwiązaniem.

Szczególnie atrakcyjne propozycje kredytowe mogą mieć dla nas banki zajmujące się kredytowaniem zakupu poszczególnych marek samochodów.

Pożyczka pod hipotekę

Jeśli zależy nam tylko na tym, by odsetki od zobowiązania były jak najniższe, zastanówmy się jeszcze nad możliwością zaciągnięcia pożyczki hipotecznej. Jeśli tylko posiadamy nieruchomość, możemy skorzystać z tej formy kredytowania.

Pożyczki hipoteczne charakteryzują się niską marżą, ale procedura ich pozyskania jest czasochłonna i skomplikowana, dochodzą również koszty dodatkowe związane z udzieleniem tego rodzaju świadczenia. Jeśli nie przeraża nas wizja gromadzenia dokumentacji związanej z nieruchomością i sam fakt ustanowienia hipoteki na naszym lokalu, to dobra opcja dla nas i warto z niej skorzystać.

Kredyt gotówkowy

Jeśli najbardziej cenny jest dla nas czas, rozważmy zakup samochodu za kredyt gotówkowy. Procedura udzielenia kredytu gotówkowego jest obecnie bardzo uproszczona. W jej przypadku zwykle możemy liczyć na szybką decyzję kredytową. To rozwiązanie ma swoje wady – oprocentowanie jest wyższe, ale gdy liczy się czas, to jedna z najlepszych opcji.

Sposobów na sfinansowanie zakupu auta jest wiele. Sprawdźmy różne propozycje, skorzystajmy z porównywarki, a wybierzemy najlepszą opcję.