Czy kredyty dla firm bez BIK i zaświadczeń istnieją?

Czy-kredyty-dla-firm-bez-BIK-i-zaświadczeń-istnieją?

Wiele firm zaczyna swoją działalność i kontynuuje ją, licząc na kredyty bankowe. Wiele firm ma kłopoty finansowe i również liczy na kredyty, ale nie spełnia określonych przez banki warunków. Czy w takiej sytuacji mogą one liczyć na kredyty bez BIK i zaświadczeń?

Nie da się ukryć, że bez zewnętrznego finansowania niewiele firm utrzyma się na rynku. Szczególnie istotne w takiej sytuacji są kredyty bankowe. Przyznany kredyt obrotowy uratował już niejedną firmę od utraty płynności finansowej. Oferta kredytów dla firm jest dość bogata, ale niestety nie dla wszystkich dostępna. Banki postawiły dość wysoko poprzeczkę starającym się o kredyty przedsiębiorcom. Jeżeli któraś z firm nie spełnia warunków kredytowych, bank kredytu nie udzieli.

Wiele firm, które nie spełniają tych warunków, czyli na przykład nie mają określonej zdolności kredytowej czy też pozytywnej historii kredytowej w BIK, liczy jednak na kredyty bez BIK i zaświadczeń. Czy takie kredyty są w ogóle możliwe? Raczej nie. Jeżeli firma ma kłopoty finansowe i nie spełnia warunków, jakie stawiają banki, to powinna raczej szukać kredytów w innych instytucjach finansowych. W bankach kredyt bez sprawdzenia historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej oraz firmom z kłopotami finansowymi nie zostanie udzielony. Nie jest to tylko wina banków, bowiem muszą one przestrzegać przepisów wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przedsiębiorcy mogą szukać kredytów bez BIK oraz zaświadczeń o dochodach jedynie w instytucjach pozabankowych. Ale też coraz częściej większe firmy pożyczkowe mają podpisane umowy z BIK. Wówczas mogą takich kredytów odmówić. W instytucjach pozabankowych jednak nieco inaczej podchodzi się do takich sytuacji i każdego klienta traktuje się indywidualnie. Nie jest więc wykluczone, że firma dostanie kredyt. Należy pamiętać, że kredyty w firmach pozabankowych są bardzo drogie. Najpierw trzeba się dobrze zastanowić, bo firma może popaść w jeszcze większe tarapaty. Decyzja o ubieganiu się o kredyt w firmie pozabankowej powinna być głęboko przemyślana.

Jeżeli firma potrzebuje jakiegoś sprzętu, to najlepszym wyjściem może być leasing. Trzeba od razu podkreślić, że jest to korzystniejsza firma finansowania niż kredyt bankowy. Niestety, bardzo często firmy potrzebują pieniędzy, a wtedy leasing nie wystarczy. Wówczas przedsiębiorcy muszą poszukać gotówki w innych miejscach, istnieją bowiem przeróżne programy wspomagające finansowo działalność przedsiębiorstw.