Sfinansuj jesienny remont domu na tani kredyt

Sfinansuj-jesienny-remont-domu-na-tani-kredyt

Mimo że zima nie jest dobrym okresem na remonty, to czasem niechciane awarie mogą do tego zmusić. Skąd wziąć wówczas na to pieniądze, jak nie z banku? Sprawdź, do którego banku najlepiej się udać po tani kredyt na remont domu.

Remonty swoich mieszkań i domów zazwyczaj planujemy wcześniej, by odpowiednio się do tych inwestycji przygotować. Remont domu jest przy tym często poważniejszą inwestycją i wydatkiem niż wymiana okien czy podłóg w mieszkaniu w bloku. Jeżeli remont domu jest niezbyt skomplikowany i w miarę niewielki, to w sytuacji, kiedy nie mamy odłożonej własnej gotówki na ten cel, można zastanawiać się nad droższym kredytem gotówkowym. Natomiast jeżeli jest to poważna i droga inwestycja, to można zastanowić się nad pożyczką hipoteczną albo kredytem hipotecznym. I w jednym, i drugim przypadku zabezpieczeniem jest nieruchomość, którą bank zaakceptuje i wyceni. Należy jednak pamiętać, że jest to poważna decyzja, a należności bankowe spłacane są przez wiele lat. Trzeba wnikliwie przeanalizować i porównać oferty albo skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który dysponuje dużą bazą takich ofert i może pomóc wybrać najkorzystniejszą opcję.

Ubiegając się o kredyt na remont domu, należy też odpowiednio udokumentować taką inwestycję. Oprócz wniosku, bank może poprosić o kosztorys oraz harmonogram prac. Warto wiedzieć, że ww. dokumenty powinna wykonać osoba, która posiada uprawnienia budowlane. Szukajmy też banków, które nie wymagają rozliczeń na podstawie faktur za materiały budowlane oraz kolejne etapy remontu. Kredyt na remont domu, najczęściej wypłacany jest w transzach, na podstawie postępujących robót.

Jeżeli remontowany jest dom, to oprócz kosztorysu oraz harmonogramu, banki z pewnością zażądają aktu własności lub pozwolenia na użytkowanie domu. Dlatego do dokumentów należy dołączyć akt notarialny nabycia nieruchomości oraz aktualny wyciąg z księgi wieczystej. Może się okazać, że bank poprosi też o inne dokumenty, ale to już zależy od decyzji banku.

Każdy z ubiegających się o kredyt na remont domu, musi przede wszystkim legitymować się pozytywną historią kredytową w BIK oraz określonymi zdolnościami kredytowymi. Przyszli kredytobiorcy powinni sami zadecydować, czy zabiegać o kredyty gotówkowe, hipoteczne, czy o pożyczki hipoteczne. Należy natomiast unikać pozabankowych instytucji pożyczkowych, które bez problemu udzielą pożyczki na remonty, ale ich spłata może być o wiele bardziej kosztowna.

O kredyty gotówkowe najlepiej starać się w takich bankach jak: Eurobank, Bank Pocztowy czy ING Bank Śląski. O pożyczki hipoteczne najlepiej pytać w BPH, Raiffeisen Polbank i Citi Handlowy, a o kredyty hipoteczne w Banku Pocztowym, Deutsche Banku oraz PKO BP.