Widzą tylko swój czubek nosa

Widzą tylko swój czubek nosa kredyty banki konsumenci Są najbardziej popularnymi kredytami i najchętniej po nie sięgamy. Są to kredyty konsumenckie, które ostatnio nie były tak szeroko dostępne jak to banki głosiły. Na początek wyjaśnijmy co to są kredyty konsumenckie?

Otóż kredyty konsumenckie są kredytami udzielanymi na potrzeby osób indywidualnych, przeznaczone na bieżące wydatki lecz nie na działalność gospodarczą Najczęściej potrzebne są nam na zaspokojenie bieżących potrzeb lub na pokrycie zakupów ratalnych. I o takie kredyty najczęściej zabiegamy, a wiadomo jaka jest obecnie sytuacja w wielu polskich rodzinach. Rynek pracy stale kurczy się, coraz więcej osób pozostaje bez pracy a z czegoś trzeba żyć. Oczywiście życie na kredyt nie jest żadnym życiem, ale często też zdarza się że potrzebna jest nam nagła gotówka, że musimy załatać dziurę w budżecie domowym i jeżeli tylko mamy zdolność kredytową na kredyt gotówkowy to o taki kredyt się staramy. Wszyscy jesteśmy konsumentami, nie zakłady pracy, nie firmy tylko zwykli konsumenci i właśnie tak zostały nazwane kredyty, czyli kredyty konsumenckie i nie jest w chwili najważniejsze jak na temat tych kredytów mówi prawo bankowe jakie są zapisy, ponieważ przeciętnych konsumentów zapisy bankowe nie do końca interesują. Konsumentów interesuje pożyczenie pieniędzy w bankach ni i konsumenci chcieliby na jak najkorzystniejszych warunkach dla nich nie dla banków. Z kolei interes bankowy jest zupełnie inny i bankom z kolei chodzi o pożyczenie pieniędzy na jak najkorzystniejszych warunkach dla banków i to na minimalnym ryzyku. Jest konflikt interesów? Oczywiście jest i chodzi tylko o to aby rywalizacja była na zdrowych zasadach a banki często łamią te zasady. Tak jak złamały, czy może obeszły sprytnie zapisy ustawy anty lichwiarskiej. A ile razy płaciły kary sądowe na wprowadzanie do umów kredytowych niedozwolonych klauzul czy też za wprowadzanie do reklamy nieprawdziwych zapisów.

Banki już niejednokrotnie przegrywały sprawy ze swoimi klientami w sądach i przed arbitrażem bankowym. Czyli nie działają w interesach swoich klientów tylko i wyłącznie w swoim, ale często jest to działanie niezgodne z prawem.