Recenzja kredytu gotówkowego w Bank Smart

Recenzja-kredytu-gotówkowego-w-Bank-Smart

Kredyt gotówkowy w Banku Smart nie plasuje się w czołówkach rankingów kredytów gotówkowych, ale warto sprawdzić tę ofertę z kilku względów. Sprawdź, jakich.

Bank Smart jest młodym bankiem, którego oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów mobilnych. Oferta tego banku jest jasna i przejrzysta, a jego hasłem przewodnim jest „Bez ściemy. Stawiamy na proste i przejrzyste zasady”. Czy kredyt gotówkowy tego banku spełnia normy banku przejrzystego i przyjaznego dla klientów bankowych?

Najważniejsze parametry

Nie nazwa, lecz parametry świadczą o korzystnym bądź mniej korzystnym kredycie. To, czy kredyt gotówkowy Banku Smart jest korzystna ofertą, oddajemy pod ocenę klientów. Warto w tym przypadku nadmienić, że do jego najważniejszych parametrów należy to, że kredyt zaciągamy przez Internet, gotówka z kredytu może trafić na konto kredytobiorcy już w ciągu 24 godzin od daty złożenia wniosku, maksymalna kwota kredytu wynosi 150 tys. zł, jest to kredyt bez ubezpieczenia, bez haczyków oraz na jasnych i przejrzystych zasadach.

Skierowany do osób ze stałymi dochodami

Dla każdego banku, również dla Banku Smart, najważniejsza jest wiarygodność klienta, czyli jego zdolność kredytowa, a także pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. W ofercie kredytu gotówkowego zostało zapisane, że bank jest dla tych, którzy:

  • chcą realizować siebie i swoje cele,
  • cenią sobie prosty i przejrzysty sposób uzyskania dodatkowej gotówki,
  • chcą mieć możliwość wcześniejszego spłacenia kredytu w dowolnej chwili.

Koszty kredytu

Dla klienta poszukującego jak najkorzystniejszego kredytu gotówkowego najważniejszy jest jego koszt. Każdy chciałby, aby jego kredyt był jak najtańszy i na jak najkorzystniejszych warunkach, ale aby tak się stało, nie należy kończyć swoich poszukiwać na jednym czy dwóch bankach. W Banku Smart oprocentowanie nominalne kredytu jest czterokrotnością stopy lombardowej. Niestety, jest też prowizja, którą bank nalicza indywidualnie i która wynosi od 4,5 proc. do nawet 14 proc. Za monit bank pobiera opłatę w wysokości 15 zł, a opłata za wydanie zaświadczeń i opinii bankowych to 50 zł. Na tych opłatach tabela opłat kredytu gotówkowego i prowizji się kończy.

Korzyści z kredytu

Korzyści z kredytu gotówkowego w Banku Smart można zamknąć w czterech podstawowych elementach:

  • kredyt na dowolny cel, czyli można go przeznaczyć na z góry zaplanowane wydatki;
  • szybki proces kredytowy;
  • atrakcyjne warunki cenowe;
  • bankowość partnerska.

O szczegóły najlepiej pytać w oddziałach banku bądź sprawdzić je na stronach internetowych Banku Smart.

Skazany na sukces

Nowy bank, zwany również pierwszym dyskontem finansowym w Europie, z ciekawą i prostą ofertą, z krótką i klarowną tabelą opłat i prowizji, z wizją i stawiający na mobilność ma duże szanse na przejęcie nie tylko młodych klientów (jest przystosowany do obsługi swoich klientów za pośrednictwem smartfona). Czy osiągnie sukces na polskim rynku finansowym? Z pewnością, jeżeli będzie działał tak, jak brzmi jego hasło przewodnie.